Media o nas

WYWIADY

FUNDACJA BONIFRATERSKA/ZAKON BONIFRATRÓW

W Radiowej Czwórce gościli Janek, Marcin i Ryszard – podopieczni bonifraterskiego DPS-u w Cieszynie – dzieląc się tym, jak wygląda ich dzień, czym się interesują, co lubią, o czym marzą…

Radio 4 wywiad
Zapraszamy do lektury wywiadu z Przeorem Polskiej Prowincji Zakonu Bonifratrów. Rozmowa z bratem Łukaszem Dmowskim pt. „Czynić dobro” w lipcowym numerze „Pielgrzyma”
Pielgrzym wywiad

ROZMOWY Z DOROTĄ „Jak sobie dawać radę z cierpieniem? Co robić w obliczu śmierci?” – rozmowa z Bratem Łukaszem Dmowskim – Prowincjałem Zakonu Bonifratrów (20.06, 19:30).

Brat Łukasz Dmowski był gościem w Rozmowach o życiu z Dorotą. To było wyjątkowe spotkanie.

Polskie Radio 1030 – Chicago

O działalności Bonifratrów i Fundacji Bonifraterskiej mówią brat Łukasz Dmowski, Prowincjał Zakonu Bonifratrów i Marta Orzełowska, Prezes Fundacji Bonifraterskiej. 07.07.2021, po godz. 15:30 czasu chicagowskiego.

Chicago Radio
Zakon Bonifratrów każdego dnia prowadzi działalność medyczną i pomaga potrzebującym: dzieciom, dorosłym i seniorom, osobom przewlekle chorym, cierpiącym, niepełnosprawnym (również umysłowo), niesamodzielnym, biednym, opuszczonym, zagrożonym bezdomnością i wykluczeniem społecznym.
O działalności Bonifratrów i Fundacji Bonifraterskiej mówią brat Łukasz Dmowski, Prowincjał Zakonu Bonigratrów i Marta Orzełowska, Prezes Fundacji Bonifraterskiej.

(4.06, 20:15 czasu chicagowskiego)

9 maja, g. 7:05

👉 Jesteście ciekawi co ma wspólnego empatia ze śliwkami w czekoladzie?
👉 Nie wiecie, czy bonifratrzy to duchowni czy lekarze?
👉 Zastanawiacie się, czym na co dzień zajmują się bracia, których założycielem był św. Jan Boży i jak realizują swoje hasło przewodnie „Bracia, czyńcie dobro”?

Rozmowa Mateusza Drozda z Bratem Łukaszem w Polskim Radiu 24.

ZOBACZ WIĘCEJ ➡️

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Bratem Łukaszem – prowincjałem Zakonu Bonifratrów na temat działalności Fundacji Bonifraterskiej, z dnia 11 kwietnia, g. 21:30.

ZOBACZ WIĘCEJ ➡️

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu przeprowadzonego 2 kwietnia, g. 9:00, w Dwójka – Program 2 Polskiego Radia z bratem Łukaszem Dmowskim – prowincjałem Zakonu Bonifratrów oraz z Martą Orzełowską – prezes Fundacji Bonifraterskiej.
Dowiecie się z niego nie tylko o fascynującej posłudze braci bonifratrów, ale też m.in. o tym, czym jest i dlaczego powstała Fundacja Bonifraterska, jakie stoją przed nią wyzwania i dlaczego dawniej bracia byli nazywani „czubkami”.

Udział Prowincjała Łukasza Dmowskiego w programie, 7 lutego.

Opis programu: rozmawiamy o zbliżającym się Dniu Chorego. Obchody XXIX Światowego Dnia Chorego to odpowiedni moment by zwrócić szczególną uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują, zarówno w miejscach przeznaczonych na ich pielęgnację, jak i na łonie rodziny czy wspólnot. Nasze myśli kierujemy w szczególności do tych, którzy na całym świecie cierpią z powodu skutków pandemii koronawirusa. „Wszystkim, zwłaszcza najuboższym i usuniętym na margines wyrażam moją duchową bliskość, zapewniając o trosce i miłości Kościoła” – tak rozpoczyna się Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego. Mówimy o tym, jak ważna jest nasza wrażliwość w kontekście chorych i potrzebujących naszej pomocy.