W portalu DEON.pl pojawił się artykuł zatytułowany „Trzeba mieć taki sam zapach. Przywracają godność i nadzieję”. Zapraszamy do przeczytania.
O kampanii społecznej „Czyń-my dobro! Dla nie-chcianych” w Świecie Zdrowia z prezes Fundacji Bonifraterskiej Martą Orzełowską rozmawia Anna Komorowska. W wywiadzie o człowieczeństwie, wrażliwości na potrzebujących i o tym, jak każdy z nas może pomóc.
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
Nasze społeczeństwo się starzeje, kwestia opieki na osobami w podeszłym wieku dotyczy coraz większej grupy Polaków. Temat starości będzie powracał. Czy można się do niej przygotować? Czy jest recepta na szczęśliwą starość? Jak opiekować się nad osobami starszymi? Jak zapewnić im dobre życie? Zapraszamy na rozmowę z bratem Łukaszem Dmowskim i Prezes Fundacji Bonifraterskiej Martą Orzełowską.
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
Nalewka mniszkowa, maść propolisowa… Bonifratrzy – bracia od ziół – nie tylko o ziołolecznictwie, ale też o historii Zakonu Bonifratrów w wywiadzie do Alateia.pl mówi dr n. med. Dariusz Szabela opowiedział.
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
Znany śląski kucharz Remigiusz Rączka odwiedza klasztor bonifratrów w Cieszynie, gdzie razem z batem Janem z Dukli przygotowują dania z ziołami, na których bonifratrzy znają się doskonale. Bonifratrzy – nazywani w Cieszynie miłosiernymi – przybyli do tego urokliwego miasteczka w 1700 r., by stworzyć szpital. Dziś prowadzą tu Dom Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych umysłowo dorosłych mężczyzn oraz aptekę i poradnię ziołoleczniczą. Bracia od wieków wykorzystują dobroczynne działanie ziół i dzielą się swoją wiedzą z innymi. Zioła zajmują też ważne miejsce w bonifraterskiej kuchni.
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
O tym, jak dzięki kampanii Czyń-MY dobro dla NIE-Chcianych chcemy zwrócić uwagę na potrzeby niepełnosprawnych umysłowo, niezaradnych życiowo, zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz o tym, kim są nie-ładni, nie-mądrzy, nie-młodzi, nie-potrzebni, nie-zaradni, nie-zdrowi – ogólnie ujmując: nie-chciani, rozmawiają z @Entropią Słowa Brat Prowincjał Łukasz Dmowski i Marta Orzełowska – prezeska Fundacji Bonifraterskiej. Cudowna, nastrojowa rozmowa, którą warto zobaczyć ❤️
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
Rozmowa redaktor Radia Wnet Katarzyny Adamiak z bratem Tomaszem Dmowskim, prowincjałem zakonu bonifratrów o tym, jak czynić dobro dla nie-chcianych, czyli osób niepełnosprawnych umysłowo, z zaburzeniami i chorobami psychicznymi oraz przykłady pomocy jakiej możemy udzielić, by ich życie stało się lepsze: wolontariat w bonifraterskich szpitalach lub Domach Pomocy Społecznej, wsparcie tworzenia mieszkań z nadzorem, dzięki którym podopieczni Fundacji Bonifraterskiej mogą stać się bardziej samodzielni.
Od 37 minuty programu:
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
Pomysł na kampanię ” Czyń-my dobro! Dla nie-chcianych” zrodził się z chęci pomagania podopiecznym placówek prowadzonych przez Fundację Bonifraterską – o kampanii społecznej Fundacji Bonifraterskiej informuje Media Marketing Polska.
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
W bonifraterskich DPS-ach mieszkają pełnoletni, niepełnosprawni umysłowo, głównie mężczyźni. Ci dorośli są pod wieloma względami jak dzieci – niezaradni, zależni od pomocy innych – i zasługują na godne warunki życia, profesjonalną opiekę, życzliwość, uwagę, drobne radości – o kampanii Czyń-My Dobro dla Nie-Chcianych, zachęcającej do wspierania osób wykluczonych społecznie mówi prezes Fundacji Bonifraterskiej Marta Orzełowska.
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
O Czynieniu Dobra dla Nie-Chcianych i o tym, że pomagać może każdy pisze Moja Harmonia Życia. Dzielenie się dobrem procentuje.
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
W Magazynie Świat Seniora można przeczytać o kampanii Fundacji Bonifraterskiej Czyń-My Dobro dla Nie-Chcianych. Każdy gest ma znaczenie. Razem możemy więcej.
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
Do kampanii informacyjnej o akcji Fundacji Bonifraterskiej Czyń-My Dobro dla Nie-Chcianych przyłączył się Portal Organizacji Pozarządowych NGO.pl
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
Jak ważne społecznie jest mówienie o potrzebach osób niepełnosprawnych umysłowo informuje serwis Kampanie Społeczne.
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
Również za oceanem interesują się kampanią społeczną Czyń-My Dobro dla Nie-Chcianych oraz pomocy dla Ukrainy udzielanej przez Polaków w kraju – zapraszamy do wysłuchania rozmowy Justyny Dobrzyńskiej z Martą Orzełowską, prezeska Fundacji Bonifraterskiej i Małgorzatą Śmiel, koordynatorką akcji pomocowych dla Ukrainy z ramienia Zakonu Bonifratrów Prowincji Polskiej
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
Rozmowa na temat kampanii społecznej Czyń-My Dobro dla Nie-Chcianych na antenie Radia Poznań. Jak reagujemy na osoby, które potrzebują pomocy? W jaki sposób możemy pomóc? Jaka pomoc jest najpotrzebniejsza? Na te i inne pytania odpowiada prezes Fundacji Bonifraterskiej, Marta Orzełowska.
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
Kurier TV – numer z reklamą Fundacji Bonifraterskiej na rynku
Siłę mediów dobrze znają prowadzący magazynu telewizyjnego Kurier TV. Dziękujemy za bezpłatne zamieszczenie w kwietniowym numerze reklamy Fundacji Bonifraterskiej zachęcającej do przekazania 1% podatku na rzecz bonifraterskich podopiecznych w ramach kampanii Czyń-My Dobro dla Nie-Chcianych.
Media w całej Polsce szeroko informują o kampanii CZYŃ-MY DOBRO! DLA NIE-CHCIANYCH. Przed Wami wszystkie notki prasowe zebrane w jednym miejscu.
W portalu DEON.pl pojawił się artykuł zatytułowany „Trzeba mieć taki sam zapach. Przywracają godność i nadzieję”. Zapraszamy do przeczytania.
Gośćmi Piotra Majewskiego byli: Marta Orzełowska – Prezes Fundacji Bonifraterskiej i brat Łukasz Domowski – Prowincjał Prowincji Polskiej Zakonu Bonifratrów.
Informacje o kampanii CZYŃ-MY DOBRO! DLA NIE-CHCIANYCH w programie Pokój na Poddaszu wyemitowanym w TVP Katowice (ok. 27 minuta).
W wywiadzie do portalu Hello Zdrowie, brat Łukasz Dmowski, Prowincjał Prowincji Polskiej Zakonu Bonifratrów, porusza temat śmierci, cierpienia, samotności… Porównuje śmierć do podróży pociągiem. Zachęcamy do refleksji nad procesem odchodzenia.
Rozmowa brata Łukasza Dmowskiego z Jakubem Pacanem pt. „Czynienie dobra CHRONI PSYCHIKĘ” . O higienie psychicznej w czasie pandemii, trosce o sens życia i radzeniu sobie z kryzysami przeczytacie w Tygodniku Solidarność.
Sposób, w jaki obchodzimy się z osobami nieporadnymi, jest miarą naszego człowieczeństwa – wywiad z Prowincjałem Zakonu Bonifratrów, bratem Łukaszem Dmowskim na temat opieki nad osobami starszymi na portalu alateia.org. Zapraszamy do lektury
W Radiowej Czwórce gościli Janek, Marcin i Ryszard – podopieczni bonifraterskiego DPS-u w Cieszynie – dzieląc się tym, jak wygląda ich dzień, czym się interesują, co lubią, o czym marzą…
ZOBACZ WIĘCEJ ➡️
ROZMOWY Z DOROTĄ „Jak sobie dawać radę z cierpieniem? Co robić w obliczu śmierci?” – rozmowa z Bratem Łukaszem Dmowskim – Prowincjałem Zakonu Bonifratrów (20.06, 19:30).
Brat Łukasz Dmowski był gościem w Rozmowach o życiu z Dorotą. To było wyjątkowe spotkanie.
O działalności Bonifratrów i Fundacji Bonifraterskiej mówią brat Łukasz Dmowski, Prowincjał Zakonu Bonifratrów i Marta Orzełowska, Prezes Fundacji Bonifraterskiej. 07.07.2021, po godz. 15:30 czasu chicagowskiego.
(4.06, 20:15 czasu chicagowskiego)
9 maja, g. 7:05
Rozmowa Mateusza Drozda z Bratem Łukaszem w Polskim Radiu 24.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Bratem Łukaszem – prowincjałem Zakonu Bonifratrów na temat działalności Fundacji Bonifraterskiej, z dnia 11 kwietnia, g. 21:30.
Udział Prowincjała Łukasza Dmowskiego w programie, 7 lutego.
Opis programu: rozmawiamy o zbliżającym się Dniu Chorego. Obchody XXIX Światowego Dnia Chorego to odpowiedni moment by zwrócić szczególną uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują, zarówno w miejscach przeznaczonych na ich pielęgnację, jak i na łonie rodziny czy wspólnot. Nasze myśli kierujemy w szczególności do tych, którzy na całym świecie cierpią z powodu skutków pandemii koronawirusa. „Wszystkim, zwłaszcza najuboższym i usuniętym na margines wyrażam moją duchową bliskość, zapewniając o trosce i miłości Kościoła” – tak rozpoczyna się Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego. Mówimy o tym, jak ważna jest nasza wrażliwość w kontekście chorych i potrzebujących naszej pomocy.