Media o nas

WYWIADY

FUNDACJA BONIFRATERSKA/ZAKON BONIFRATRÓW

W wywiadzie do portalu Hello Zdrowie, brat Łukasz Dmowski, Prowincjał Prowincji Polskiej Zakonu Bonifratrów, porusza temat śmierci, cierpienia, samotności… Porównuje śmierć do podróży pociągiem. Zachęcamy do refleksji nad procesem odchodzenia.

Wywiad Hello Zdrowie

Rozmowa brata Łukasza Dmowskiego z Jakubem Pacanem pt. „Czynienie dobra CHRONI PSYCHIKĘ” . O higienie psychicznej w czasie pandemii, trosce o sens życia i radzeniu sobie z kryzysami przeczytacie w Tygodniku Solidarność.

Wywiad Tygodnik Solidarność

Sposób, w jaki obchodzimy się z osobami nieporadnymi, jest miarą naszego człowieczeństwa – wywiad z Prowincjałem Zakonu Bonifratrów, bratem Łukaszem Dmowskim na temat opieki nad osobami starszymi na portalu alateia.org. Zapraszamy do lektury

Alateia

W Radiowej Czwórce gościli Janek, Marcin i Ryszard – podopieczni bonifraterskiego DPS-u w Cieszynie – dzieląc się tym, jak wygląda ich dzień, czym się interesują, co lubią, o czym marzą…

Radio 4 wywiad
Zapraszamy do lektury wywiadu z Prowincjałem Polskiej Prowincji Zakonu Bonifratrów. Rozmowa z bratem Łukaszem Dmowskim pt. „Czynić dobro” w lipcowym numerze „Pielgrzyma”
Pielgrzym wywiad

ROZMOWY Z DOROTĄ „Jak sobie dawać radę z cierpieniem? Co robić w obliczu śmierci?” – rozmowa z Bratem Łukaszem Dmowskim – Prowincjałem Zakonu Bonifratrów (20.06, 19:30).

Brat Łukasz Dmowski był gościem w Rozmowach o życiu z Dorotą. To było wyjątkowe spotkanie.

Polskie Radio 1030 – Chicago

O działalności Bonifratrów i Fundacji Bonifraterskiej mówią brat Łukasz Dmowski, Prowincjał Zakonu Bonifratrów i Marta Orzełowska, Prezes Fundacji Bonifraterskiej. 07.07.2021, po godz. 15:30 czasu chicagowskiego.

Chicago Radio
Zakon Bonifratrów każdego dnia prowadzi działalność medyczną i pomaga potrzebującym: dzieciom, dorosłym i seniorom, osobom przewlekle chorym, cierpiącym, niepełnosprawnym (również umysłowo), niesamodzielnym, biednym, opuszczonym, zagrożonym bezdomnością i wykluczeniem społecznym.
O działalności Bonifratrów i Fundacji Bonifraterskiej mówią brat Łukasz Dmowski, Prowincjał Zakonu Bonigratrów i Marta Orzełowska, Prezes Fundacji Bonifraterskiej.

(4.06, 20:15 czasu chicagowskiego)

9 maja, g. 7:05

👉 Jesteście ciekawi co ma wspólnego empatia ze śliwkami w czekoladzie?
👉 Nie wiecie, czy bonifratrzy to duchowni czy lekarze?
👉 Zastanawiacie się, czym na co dzień zajmują się bracia, których założycielem był św. Jan Boży i jak realizują swoje hasło przewodnie „Bracia, czyńcie dobro”?

Rozmowa Mateusza Drozda z Bratem Łukaszem w Polskim Radiu 24.

ZOBACZ WIĘCEJ ➡️

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Bratem Łukaszem – prowincjałem Zakonu Bonifratrów na temat działalności Fundacji Bonifraterskiej, z dnia 11 kwietnia, g. 21:30.

ZOBACZ WIĘCEJ ➡️

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu przeprowadzonego 2 kwietnia, g. 9:00, w Dwójka – Program 2 Polskiego Radia z bratem Łukaszem Dmowskim – prowincjałem Zakonu Bonifratrów oraz z Martą Orzełowską – prezes Fundacji Bonifraterskiej.
Dowiecie się z niego nie tylko o fascynującej posłudze braci bonifratrów, ale też m.in. o tym, czym jest i dlaczego powstała Fundacja Bonifraterska, jakie stoją przed nią wyzwania i dlaczego dawniej bracia byli nazywani „czubkami”.

Udział Prowincjała Łukasza Dmowskiego w programie, 7 lutego.

Opis programu: rozmawiamy o zbliżającym się Dniu Chorego. Obchody XXIX Światowego Dnia Chorego to odpowiedni moment by zwrócić szczególną uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują, zarówno w miejscach przeznaczonych na ich pielęgnację, jak i na łonie rodziny czy wspólnot. Nasze myśli kierujemy w szczególności do tych, którzy na całym świecie cierpią z powodu skutków pandemii koronawirusa. „Wszystkim, zwłaszcza najuboższym i usuniętym na margines wyrażam moją duchową bliskość, zapewniając o trosce i miłości Kościoła” – tak rozpoczyna się Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego. Mówimy o tym, jak ważna jest nasza wrażliwość w kontekście chorych i potrzebujących naszej pomocy.