Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych w Łodzi zaprasza na nieodpłatne konsultacje ze specjalistami
01-12-2023 Liwia Gliścińska

Już tylko do końca grudnia 2023 roku Fundacja Bonifraterska zachęca do skorzystania z bezpłatnych porad specjalistów, prowadzonych w ramach projektu „Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych" należącego do programu „Po pierwsze rodzina”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Łódzka Poradnia Rodzinna zlokalizowana jest w bonifraterskim szpitalu przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61a. Co ważne – porady i konsultacje odbywają się nieodpłatnie. Wszystkim zainteresowanym pomocą służą specjaliści: psycholog, prawnik, lekarz chorób wewnętrznych, dietetyk, katecheta, pielęgniarka i teolog.

Działania w ramach projektu obejmują przede wszystkim wyżej wspomniane, profesjonalne usługi doradcze. Głównym celem programu „Po Pierwsze Rodzina” jest wspieranie małżeństw w zakresie wzmacniania kompetencji rodzicielskich oraz radzenia sobie z trudnościami i konfliktami w życiu rodzinnym. Z kolei w przypadku osób planujących założyć rodzinę, Bonifraterskie Poradnie Rodzinne oferują pomoc w zakresie zagadnień takich jak: zakładanie rodziny, podejmowanie decyzji o macierzyństwie i ojcostwie oraz przygotowanie do nowych ról życiowych i społecznych.

W październiku br. w ramach projektu „Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych” w Bonifraterskim Centrum Medycznym im. dr. Władysława Łęckiego odbył się Piknik Rodzinny. Wydarzenie spotkało się z dużym odzewem łodzian, którzy swoją frekwencją bardzo pozytywnie zaskoczyli organizatorów. Uczestnicy Pikniku skorzystali z porad pracowników Poradni, lekarzy i fizjoterapeutów; mogli również bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi oraz zbadać ciśnienie. Do dyspozycji uczestników pikniku był też nowoczesny aparat do badania dna oka. Nie zabrakło pysznych przekąsek i upominków.

Aby skorzystać z konsultacji wystarczy się zarejestrować – w tym celu należy zadzwonić do koordynatora regionalnego i umówić się na wizytę do wybranego specjalisty.