Przekaż darowiznę dla Fundacji Bonifraterskiej i dołącz do naszej misji pomagania!

Czasem nadchodzi taki moment w życiu, kiedy zatrzymujemy się na chwilę i spoglądamy głębiej, sięgając aż do swojego serca, ponieważ rodzi się w nas potrzeba, aby pomóc innym – nie tylko dostawać, ale również obdarowywać, dzieląc się swoją pomocą i okazując wsparcie. Zachęcamy Cię do wsparcia działań naszej Fundacji. Razem możemy zdziałać naprawdę wiele – liczy się każda złotówka. Wspierajmy się wzajemnie dla dobra tych, którzy tak bardzo potrzebują naszej pomocy!

Wspomóż działania Fundacji Bonifraterskiej

Serdecznie zachęcamy do wsparcia Fundacji Bonifraterskiej poprzez przekazywanie darowizn. Każda wpłata, bez względu na jej wielkość, ma w sobie ogromny potencjał i niesie ogromną moc, by czynić lepszym życie naszych podopiecznych. Twoje wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na cele statutowe Fundacji Bonifraterskiej.

Aby wpłacić środki na rzecz potrzebujących, skorzystaj z poniższych danych do przelewu bankowego:

Numer konta bankowego: 77 1440 1231 0000 0000 0965 4402
Tytuł: Darowizna na cel statutowy Fundacji Bonifraterskiej
Kwota: (podaj dowolną kwotę)

Każdorazowa pomoc sprawia, że nasza misja staje się bardziej realna. Przekaż darowiznę i dołącz do społeczności dobroczyńców Fundacji Bonifraterskiej!

Już teraz dziękujemy za wsparcie – ma ono ogromne znaczenie dla osób, którym pomagamy. To właśnie dzięki hojności naszych darczyńców możemy docierać do jeszcze większej liczby potrzebujących. Wspólnymi siłami czyńmy świat lepszym miejscem dla wszystkich!

Możesz także skorzystać z panelu płatniczego Siepomaga (KLIK), dostępnego na naszej stronie, aby wygodnie dokonać wpłaty online. Dzięki Tobie możemy dotrzeć do jeszcze większej liczby osób i realnie zmienić ich życie na lepsze.

Dlaczego warto wspomóc Fundację Bonifraterską?

Dlaczego wsparcie dla Fundacji Bonifraterskiej jest tak bardzo potrzebne? Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by nieść pomoc naszym podopiecznym, a jakość i ilość naszych działań zależna jest od wsparcia, które do nas dociera. Domy pomocy społecznej, hospicja czy jadłodajnie, które wspieramy, to miejsca, gdzie ludzie dotknięci chorobą, samotnością czy innymi trudnościami odnaleźli swoje schronienie. To właśnie te placówki stają się domem dla tych wszystkich osób.

Aby te miejsca mogły działać sprawnie, zapewniając godne warunki życia podopiecznym, niezbędne są środki finansowe. Czy darowizna dla Fundacji Bonifarterskiej może w czymś pomóc? Oczywiście, że tak! Twoje wsparcie otwiera nam drogę do pomocy poszczególnym placówkom, wspierając je w bieżących potrzebach.

Każda wpłata ma ogromne znaczenie - sprawia, że ktoś znów poczuje się ważny i otoczony miłością. Zachęcamy Cię do wsparcia i do niesienia pomocy razem z nami! Twój dobroczynny gest to dowód na to, że nasza społeczność potrafi jednoczyć się dla szlachetnego celu. Przekazując darowiznę otaczasz swoją serdecznością naszych podopiecznych, osoby, które potrzebują wsparcia i akceptacji. Wierzymy w siłę każdej złotówki!

Odlicz darowiznę od podatku

Czy wiesz, że darowizny podlegają odpisom podatkowym? Przekazując darowiznę dla fundacji (np. Fundacji Bonifraterskiej) masz możliwość odliczenia jej od podatku. W przypadku osób fizycznych od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu, natomiast w przypadku osób prawnych do 10% od swojego dochodu. W każdym z rozwiązań podstawę do rozliczenia stanowi dowód wpłaty na rachunek bankowy Fundacji Bonifraterskiej.

Za jaki okres rozlicza się przekazanie darowizny?

Co ważne – w rozliczeniu podatkowym możesz wykazać darowiznę przekazaną danej fundacji w roku, którego dotyczy rozliczenie. Darowiznę odliczysz zarówno w formie rozliczenia internetowego (np. e-Pit), jak i tradycyjnego.

Czy przekazując darowiznę na Fundację można również przekazać na nią 1,5% podatku?

Tak, ponieważ są to niezależne od siebie tytuły odliczeń. Zarówno 6% dochodu podatnika, jak i 1,5% podatku to dwie kwoty, które nie sumują się ze sobą, co oznacza, że można je rozliczać oddzielnie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami KLIK >