Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych zaprasza na bezpłatne konsultacje ze specjalistami
Już tylko do końca tego roku w ramach Projektu „Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych" wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość skorzystania z nieodpłatnych porad ekspertów: prawników, lekarzy, dietetyków, nauczycieli, doradców duchowych i innych.
„Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych" to projekt realizowany przez Fundację Bonifraterską w ramach programu „Po pierwsze rodzina” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Dedykowany on jest w głównej mierze młodym małżeństwom oraz osobom, które planują założyć w najbliższym czasie rodziny, ale mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku, wyznania czy statusu.
Oferta bezpłatnego doradztwa specjalistów, proponowana w ramach programu Sieci Poradni Rodzinnych, dostępna jest w konwentach ojców bonifratrów w trzech miastach: Łodzi, Krakowie oraz Katowicach. Jak dotąd z poradnictwa i konsultacji ze specjalistami skorzystały setki osób. Wielu podopiecznych Poradni Rodzinnych nie ogranicza się do jednej porady, lecz zapisuje się na dłuższą terapię, jak np. do psychologa czy dietetyka.
Różnorodne wydarzenia organizowane w ramach programu, m.in. Pikniki Rodzinne, które odbyły się już w Katowicach, Łodzi i Krakowie, mają na celu integrację społeczności lokalnych w zakresie wspierania rodziny. Eventy dedykowane całym rodzinom oraz parom planującym ich założenie mają za zadanie przyczynić się do budowania pozytywnego odbioru społecznego tradycyjnego modelu rodziny oraz wzmocnienia zainteresowania potrzebami rodzin, zwłaszcza tych wielodzietnych. Sieć Poradni Rodzinnych przeprowadza również liczne szkolenia, np. na temat komunikacji w małżeństwie, kryzysu w związkach, pielęgnacji nowonarodzonego dziecka i jego rozwoju do 1. roku życia. Nie brakuje również warsztatów dla najmłodszych, m.in. w zakresie udzielania pierwszej pomocy czy fizjoprofilaktyki oraz atrakcji takich jak dmuchańce, koncerty czy smaczne przekąski.
Wszystkie porady i konsultacje przeprowadzane w ramach programu są nieodpłatne. Rejestracja jest bardzo prosta – należy jedynie zadzwonić do koordynatora regionalnego i umówić się na wizytę do wybranego specjalisty.