Dlaczego warto przekazać 1,5% na Fundację Bonifraterską?
26-02-2024 Liwia Gliścińska

Dlaczego warto przekazać 1,5% na Fundację Bonifraterską?

Trwa okres rozliczeniowy,  podczas którego istnieje możliwość przekazywania 1,5% podatku na wybraną fundację. Dlaczego warto przekazać swoje 1,5% na Fundację Bonifraterską?

Pomoc potrzebującym

Fundacja Bonifraterska to organizacja pożytku publicznego, o profilu charytatywno – opiekuńczym, która od 1999 roku działa na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Każdego dnia wspieramy różne grupy społeczne, takie jak osoby bezdomne, biedne, opuszczone, starsze, niepełnosprawne (w tym umysłowo), dotknięte chorobami.

Obejrzyj wideo, w którym opowiadamy
o działalności Fundacji Bonifraterskiej. Zobacz >>

Przekazując swoje 1,5% podatku na Fundację Bonifraterską, możesz bezpośrednio wpłynąć na poprawę ich sytuacji życiowej! Twoja darowizna przyczyni się do realizacji konkretnych celów i projektów. W tym roku zgromadzone fundusze przeznaczone zostaną między innymi na:

• poprawę warunków bytowych podopiecznych domów pomocy społecznej,
  • sprzęt do integracji sensorycznej dla działu Rehabilitacji Dzieci w Bonifraterskim Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym w Ząbkowicach Śląskich,
  • koncentratory dla pacjentów Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu,
  • lampę bezcieniową LED FLHD3 R dla Oddziału Neonatologicznego w Szpitalu Bonifratrów w Katowicach,
  • łóżka szpitalne dla Szpitala Bonifratrów w Piaskach,
  • aparat do pomiaru ABI dla Szpitala Bonifratrów w Krakowie,
  • autorefraktometr i tonometr dla Poradni Okulistycznej w Szpitalu Bonifratrów w Łodzi.

Skuteczność

Od prawie 25 lat prowadzimy liczne działania mające na celu poprawę jakości życia naszych podopiecznych. Doświadczony i wykwalifikowany zespół lekarzy, pielęgniarek, pracowników medycznych, psychologów, pracowników socjalnych oraz specjalistów z różnych innych dziedzin pozwala nam osiągać szczególną efektywność podejmowanych przez nas zadań.

Możliwość wyboru

Przekazując 1,5% podatku na Fundację Bonifraterską, masz możliwość zaangażowania się w konkretne przedsięwzięcia, które są bliskie Twojemu sercu. 1,5% możesz przekazać ogólnie na Fundację Bonifraterską lub wskazać, jaki konkretny projekt chcesz wesprzeć:

• Łódź - autorefraktometr i tonometr dla Poradni Okulistycznej w Szpitalu Bonifratrów (w zeznaniu podatkowym w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%” wpisz: „Szpital w Łodzi”)
  • Kraków - aparat do pomiaru ABI dla Szpitala Bonifratrów (w zeznaniu podatkowym w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%” wpisz: „Szpital w Krakowie”)
  • Katowice - lampa bezcieniowa LED FLHD3 R dla Oddziału Neonatologicznego w Szpitalu Bonifratrów (w zeznaniu podatkowym w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%” wpisz: „Szpital w Katowicach”)
  • Wrocław - koncentratory dla pacjentów Hospicjum Bonifratrów (w zeznaniu podatkowym w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%” wpisz: „Hospicjum we Wrocławiu”)
  • sprzęt do integracji sensorycznej dla działu Rehabilitacji Dzieci w Bonifraterskim Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym w Ząbkowicach Śląskich (w zeznaniu podatkowym w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%” wpisz: „Rehabilitacja w Ząbkowicach Śląskich”)
  • Piaski - łóżka szpitalne dla Szpitala Bonifratrów (w zeznaniu podatkowym w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%” wpisz: „Szpital w Piaskach”)
  • Cieszyn / Iwonicz / Zebrzydowice / Konary / Prudnik - poprawa warunków bytowych podopiecznych domów pomocy społecznej (w zeznaniu podatkowym w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%” wpisz: „Dom Pomocy społecznej w Cieszynie” lub „Dom Pomocy społecznej w Iwoniczu” lub „Dom Pomocy społecznej w Zebrzydowicach” lub „Dom Pomocy społecznej w Konarach” lub „Dom św. Jana Bożego w Prudniku”)
  • Łódź – wsparcie dla jadłodajni (w zeznaniu podatkowym w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%” wpisz: „Jadłodajnia w Łodzi”)
  • Warszawa – wsparcie dla jadłodajni (w zeznaniu podatkowym w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%” wpisz: „Jadłodajnia w Warszawie”)
  • Drohobycz (Ukraina) – wsparcie bonifraterskich dzieł na Ukrainie (w zeznaniu podatkowym w rubryce „Cel szczegółowy 1,5%” wpisz: „Stacja Pomocy Socjalnej w Drohobyczu (Ukraina)”.

Transparentność

Nasza Fundacja działa w pełnej przejrzystości - informacje dotyczące wykorzystania przekazanych środków finansowych publikujemy na naszej stronie internetowej. Możesz być pewny, że Twoja pomoc trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Przekazując 1,5% podatku na Fundację Bonifraterską wpływasz realnie na życie innych osób. Twoja pomoc ma ogromne znaczenie - przyczyni się do niesienia ulgi tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Wybierz naszą fundację i bądź częścią tego pięknego dzieła pomocy drugiemu człowiekowi!