Dzień Świętego Mikołaja w placówkach bonifraterskich
07-12-2023 Liwia Gliścińska

Dzień Świętego Mikołaja w placówkach bonifraterskich

6.12 w placówkach bonifraterskich obchodziliśmy Dzień świętego Mikołaja.

Wyjątkowy gość z upominkami, wyczekiwany nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych, odwiedził nasze Hospicjum, Szpitale i Domy Pomocy Społeczne.

W Katowicach Mikołaj udał się do pacjentów przebywających na Oddziale Medycyny Paliatywnej, obdarowując ich słodkimi upominkami. Sprawdził także, czy podopieczni są zadowoleni z opieki - nie zabrakło czasu na rozmowę, uściski i chwile radosnych wzruszeń. Mikołaj nie zapomniał o naszym niesamowitym personelu medycznym - każdy pracownik został obdarowany małą, słodką niespodzianką. 

W Szpitalu w Katowicach Mikołaj miał tak dużo pracy, że z pomocą przyszły Maleństwa z oddziału neonatologicznego. Za swoje zaangażowanie zostały obsypane prezentami. Świeżo upieczone Mamusie także otrzymały upominki. Z kolei w Bonifraterskim Centrum Medycznym w Warszawie święty Mikołaj przybył z całym zespołem: Bratem Przeorem, Aniołami, Reniferami, Mikołajkami i Skrzatami.

W Konarach anonimowy święty Mikołaj przeznaczył środki na zakup konia do hipoterapii. Z całego serca dziękujemy za to ogromne wsparcie!