Koncert Mała Ciupaga już za nami!
02-02-2024 Liwia Gliścińska

Koncert Mała Ciupaga już za nami!

1.02.2024 roku w Krakowie odbył się koncert zespołu Mała Ciupaga, zorganizowany przez Fundację Bonifraterską. Wieczór w Nowohuckim Centrum Kultury upłynął w niezwykłej atmosferze - scenę wypełniło niemal 150 artystów w barwnych, regionalnych strojach Górali Białych, by wraz z imponującym akompaniamentem poprzez swój repertuar przenieść publiczność w świat polskiej tradycji i kultury. Emocji towarzyszących koncertowi nie da się opisać słowami - widownia długo nie pozwoliła zespołowi zejść ze sceny, zachęcając artystów do wykonania kolejnych utworów gromkimi brawami.

Koncert niósł również za sobą szczytny cel - możliwość wsparcia jednego z dzieł bonifraterskich - Domu Opieki św. Jana Bożego w Prudniku. Występ zespołu Mała Ciupaga poprzedził i zakończył barwny kiermasz rękodzieł wykonanych przez podopiecznych bonifraterskich Domów Pomocy Społecznej z Iwonicza, Prudnika, Konar, Zebrzydowic i Cieszyna, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników wydarzenia. Również podczas koncertu odbyła się emocjonująca licytacja - w wyniku wszystkich powyższych działań udało nam się zebrać kwotę 33 670 zł, która w całości przeznaczona zostanie na remont Domu Opieki w Prudniku. Podziękowania za wsparcie dzieła bonifraterskiego przekazał obecny na wydarzeniu br. Franciszek Salezy Chmiel - Prowincjał Prowincji Polskiej Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego.

Fundacja Bonifraterska składa serdecznie podziękowania wszystkim przybyłym gościom i całemu zespołowi, a w sposób szczególny: panu Zbigniewowi Grzybowi - Dyrektorowi Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie oraz Pani Marii Grochot za pomoc w organizacji wydarzenia; sponsorom: panu Marianowi Łyko - Prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A., panu Piotrowi Ziętarze - Prezesowi Wodociągów Miasta Krakowa i panu Arturowi Bocianowskiemu - właścicielowi firmy Nigra-Trans oraz Ojcu Prowincjałowi Franciszkowi Salezemu Chmielowi.