Podaruj kolory podopiecznym Fundacji Bonifraterskiej!
22-10-2024 Liwia Gliścińska

Podaruj kolory podopiecznym Fundacji Bonifraterskiej!

Zapraszamy wszystkie firmy i hurtownie do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji charytatywnej, mającej na celu zbiórkę materiałów plastycznych dla podopiecznych Fundacji Bonifraterskiej: seniorów oraz osób niepełnosprawnych z bonifraterskich hospicjów i domów pomocy społecznej.

Naszym celem jest zapewnienie podopiecznym Fundacji możliwości kreatywnego działania w okresie jesienno-zimowym, które przynosi radość i satysfakcję, a także wspiera ich zdrowie psychiczne. Inicjatywa ma na celu dostarczenie niezbędnych materiałów, które pozwolą podopiecznym na rozwijanie swoich artystycznych pasji i kreatywności.

Dlaczego to ważne?
Jesień i zima to czas, gdy szczególnie potrzebujemy wsparcia, aby zapewnić seniorom i osobom chorym aktywne spędzanie czasu oraz możliwość wyrażania siebie poprzez sztukę. Ograniczona mobilność oraz brak dostępu do różnorodnych form aktywności mogą prowadzić do poczucia osamotnienia i depresji.

Właśnie dlatego chcemy stworzyć przestrzeń, w której mogą oni wyrażać siebie poprzez sztukę. Materiały plastyczne, takie jak kartony, sztalugi, płótna, farby, kredki, plastelina, mazaki, bibuła, kleje, nożyczki czy produkty do zdobień umożliwią im tworzenie pięknych prac artystycznych, które nie tylko rozweselą ich dni, ale również pozwolą na odkrywanie nowych pasji.

Jak możesz pomóc?

Zachęcamy do przekazywania wszelkich materiałów plastycznych, które mogą być przydatne w twórczych zajęciach artystycznych. Każdy dar ma znaczenie i przyczynia się do uśmiechu na twarzach naszych podopiecznych.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy stworzyć przestrzeń do kreatywności, która przyniesie ulgę i radość osobom w trudnej sytuacji życiowej. Wspólnie możemy zbudować most między pokoleniami poprzez sztukę i twórczość.

Materiały plastyczne trafią do naszych podopiecznych w:

• Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu
  • Domu Opieki w Prudniku
  • Domu Geriatryczno-Rehabilitacyjnym w Warszawie
  • Domu Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach
  • Domu Pomocy Społecznej w Iwoniczu
  • Domu Pomocy Społecznej w Cieszynie

Przyłącz się do nas i pomóż nam w tej pięknej inicjatywie! Razem możemy uczynić świat lepszym miejscem dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują!