Projekt "Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych" już dostępny!
02-06-2023 Liwia Gliścińska

Projekt "Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych" już dostępny!

Wystartował Projekt "Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych", który będzie realizowany przez Fundację Bonifraterską do końca 2023 roku. W ramach zadania będzie można skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów takich jak lekarze, prawnicy, dietetycy, nauczyciele, doradcy duchowi i in. Fundacja Bonifraterska wygrała konkurs na realizację zadania publicznego, którego ofertę skierowała do Minsterstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Dzięki temu powstała "Bonifraterska sieć poradni rodzinnych", która finansowana jest z programu o nazwie „Po pierwsze rodzina”.

Gdzie można skorzystać z Poradni Rodzinnych?

Punkty poradnictwa będą zlokalizowane przy konwentach w Łodzi, Krakowie oraz Katowicach.

Kto może skorzystać z Poradni Rodzinnych?

Projekt skierowany jest do społeczności lokalnych, które znajdują się w zasięgu działalności konwentów zgromadzenia bonifratrów, zlokalizowanych w Katowicach, Łodzi i Krakowie. Ma na celu dotarcie do młodych małżeństw oraz osób w wieku prokreacyjnym, które planują założyć w najbliższym czasie rodziny. Ważnym punktem uwagi jest również promocja wartości wzajemnej relacji między pokoleniami, organizowanie profesjonalnych usług szkoleniowo-doradczych, dotyczących radzenia sobie z problemami małżeńskimi, wychowawczymi czy w celu informowania o bezpiecznych i etycznych metodach leczenia niepłodności. Wszystkie działania mają prowadzić do ukazania atrakcyjności i pozytywnych stron, jakie niesie ze sobą posiadanie rodziny.

„W naszym konwencie w Łodzi, we współpracy wezmą udział: psycholodzy, prawnicy, dietetycy, katecheci, lekarze oraz pielęgniarki” – mówi Małgorzata Śmiel, koordynator regionalny projektu. – „Problemów rodzinnych jest bardzo dużo, zarówno z zakresu wychowywania najmłodszych, występowania różnego rodzaju zaburzeń wśród młodzieży czy zorganizowania opieki nad osobami starszymi w naszych domach (...) Chcemy zachęcić do korzystania z pomocy i pokazać, że bonifratrzy z Łodzi oferują rodzinom wsparcie”.

Serdecznie zapraszamy!