Przekaż 1,5% na Fundację Bonifraterską
16-02-2024 Liwia Gliścińska

Przekaż 1,5% na Fundację Bonifraterską

Nadszedł czas, kiedy możemy przeprowadzać roczne rozliczenia podatku PIT za ubiegły rok, a tym samym wesprzeć organizacje charytatywne, dla których każda pomoc jest niezwykle cenna. Zastanawiasz się, na kogo przekazać 1,5% podatku? W takim razie cieszymy się, że do nas trafiłeś!

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na Fundację Bonifraterską – możesz pomóc tym, którzy tak bardzo potrzebują wsparcia – bezdomnym, opuszczonym, chorym. Dzielenie się dobrem procentuje!

Twoje 1,5% ma wielką moc

Twoje 1,5% podatku może zmieniać świat i czynić go lepszym miejscem dla nas wszystkich! Podejmując decyzję o przekazaniu 1,5% na Fundację Bonifraterską, pomagasz tym, którzy z różnych powodów potrzebują pomocy. Przekazując środki na naszą fundację, masz pewność, że każda złotówka zostanie dobrze wykorzystana i przyniesie realne korzyści potrzebującym.

Komu przekazać 1,5% podatku?

Jeśli odprowadzasz podatek, możesz przekazać jego 1,5% na rzecz dowolnie wybranej przez siebie organizacji pozarządowej, która posiada status organizacji pożytku publicznego (w skrócie OPP). Taki status nadawany jest organizacjom przez sąd, co potwierdza wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. To właśnie numer KRS wpisuje się w formularzu PIT w przeznaczonej na to rubryce:

Samo przekazanie 1,5% w rozliczeniu jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Przekazując 1,5 procent podatku możesz wesprzeć tych, którzy tak bardzo tego potrzebują. Zastanawiasz się, komu przekazać swoje 1,5%? Wybierz Fundację Bonifraterską - Twoja decyzja przyniesie naszym podopiecznym niezbędną pomoc i wywoła uśmiech na ich twarzach. W Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Cieszynie i wielu innych miejscach – Twoja pomoc zmieni rzeczywistość na lepsze!

Czym zajmuje się Fundacja Bonifraterska?

Nasza fundacja skupia swoje działania głównie na wsparciu dzieci i dorosłych, osób chorych, niepełnosprawnych, w tym umysłowo, biednych, opuszczonych i zagrożonych wykluczeniem, w tym społecznym.

Fundacja Bonifraterska działa na terenie całego kraju. Prowadzimy hospicja (domowe i stacjonarne), jadłodajnie, szpitale i placówki medyczne, domy pomocy społecznej. 

Przekazując 1,5% podatku na Fundację Bonifraterską, przyczynisz się do niesienia ulgi tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Wybierz naszą fundację i bądź częścią dzieła pomocy drugiemu człowiekowi!