Przekazanie Poczekalni Onkologicznej w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Łodzi
07-05-2024 Liwia Gliścińska

Przekazanie Poczekalni Onkologicznej w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Łodzi

W dniu dzisiejszym w Łodzi na Oddziale Onkologii Klinicznej w Szpitalu Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego w obecności dyrekcji oraz przeora łódzkiego konwentu – Andrzeja Zawalskiego odbyło się uroczyste przekazanie Poczekalni Onkologicznej.

Zgromadzonych licznie pacjentów Oddziału Onkologicznego i zaproszonych na to wydarzenie gości powitał doktor Mateusz Kuzdak – dyrektor szpitala. Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata” – p. Agnieszka Zarembska opisała intencje i cel, jaki przyświecał jej podczas idei utworzenia Poczekalni Onkologicznej dla pacjentów. Z kolei Prezes Zarządu Bonifraterskiego Centrum Medycznego sp. z o.o. – p. Jacek Graliński zaprezentował działalność spółki. 

Wiceprezydent Miasta Łodzi – p. Adam Pustelnik zwrócił uwagę na wieloletnie wsparcie Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata” we współpracy z Bonifraterskim Centrum Medycznym. Swoje słowo wygłosili również: Ordynator Oddziału Onkologii – dr Jarosław Dyczka oraz br. Ambroży Maria Pietrzkiewicz OH.

 
 

Poczekalnia została doceniona przez pacjentów jako miejsce wyjątkowe – oazę wytchnienia w trudnych chwilach walki z chorobą nowotworową, gdzie będą mogli wypocząć w przyjaznych warunkach. Komfortowe pomieszczenie utrzymane jest w radosnej, barwnej kolorystyce.

Dzięki staraniom Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata”, która jest fundatorem wyposażenia Poczekalni Onkologicznej, pacjenci mają możliwość korzystania z nowego miejsca przeznaczonego na wypoczynek i rekreację. Wierzymy, że to nie tylko kolejny etap rozwoju placówki, ale również ważny krok ku poprawie jakości pobytu pacjentów na jej terenie.

Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu „Przyjaciele Świata” za wyposażenie Poczekalni Onkologicznej. Dziękujemy również licznie przybyłym przedstawicielom mediów za udział w spotkaniu.