Zapraszamy do udziału w bezpłatnych konsultacjach ze specjalistami do naszych Sieci Poradni Rodzinnych
13-10-2023 Liwia Gliścińska

Trwa projekt „Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych" realizowany przez Fundację Bonifraterską w ramach programu „Po Pierwsze Rodzina”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Porady przeprowadzane przez Sieć Poradni Rodzinnych odbywają się w bonifraterskich konwentach w Łodzi, Krakowie i Katowicach. Odbiorcami projektu są przede wszystkim młode małżeństwa oraz osoby, które planują założyć w najbliższym czasie rodziny, ale mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku, wyznania czy statusu.

Idea, jaka przyświeca realizowanemu projektowi, to budowanie prawidłowego wizerunku tradycyjnej rodziny oraz wzmacnianie poczucia wartości jednostki społecznej, jaką jest rodzina. Wsparcie tego typu zapewniają bezpłatne, profesjonalne konsultacje ze specjalistami. I tak, w Łodzi skorzystać można z porad psychologa, prawnika, lekarza chorób wewnętrznych, dietetyka, katechety, pielęgniarki i teologa, a w Krakowie: radcy prawnego, trenera umiejętności psychospołecznych, pielęgniarki i księgowej. W Katowicach dla wszystkich zainteresowanych udostępniono nieodpłatne porady prawne, neonatologiczne, socjalne, medyczne i duszpasterskie.

Kolejnym istotnym celem projektu jest integracja społeczności lokalnych w zakresie wspierania rodziny, realizowana za pomocą organizowanych szkoleń oraz eventów, m.in. Pikników Rodzinnych, które odbędą lub odbyły się w już Katowicach, Łodzi i Krakowie. Imprezy dedykowane rodzinom oraz parom planującym ich założenie poszerzają wiedzę, wspierają w rozwiązywaniu problemów, a w szerszym, społecznym kontekście pozwalają na budowanie pozytywnego odbioru rodziny oraz wzmocnienie zainteresowania potrzebami rodzin, zwłaszcza wielodzietnych.

Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych nie pobiera żadnych opłat za skorzystanie z oferowanych przez nią usług. Rejestracja jest bardzo prosta – należy jedynie zadzwonić do koordynatora regionalnego i umówić się na wizytę do wybranego specjalisty.