Kraków: 7 października zapraszamy do udziału w Dniu Samarytańskim
20-09-2023 Liwia Gliścińska

Kraków: 7 października zapraszamy do udziału w Dniu Samarytańskim

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Dniu Samarytańskim, który odbędzie się 7.10.2023 w Szpitalu Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej z programu ,,Po Pierwsze Rodzina"!

Dlaczego warto wziąć udział w Dniu Samarytańskim?

Dzień Samarytański to wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie część medyczną, edukacyjną, rozrywkową i kulturalną. To idealna okazja, by spędzić czas w duchu pomocy i wsparcia dla innych. Na uczestników spotkania czekają porady medyczne z zakresu chorób naczyń, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz wiele więcej.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Po części medycznej czeka na Was smaczny poczęstunek oraz wiele atrakcji: słodkie grillowanie, warsztaty czekoladowe, pokaz cyrkowych sztuczek.

Wieczorem o godzinie 18:30 w Kościele Bonifratrów odbędzie się Uroczysta Msza Święta, po której nastąpi koncert Marka Bałaty.

Co zrobić, aby wziąć udział w wydarzeniu?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wymagana jest wcześniejsza rejestracja elektroniczna, która rusza 25 września 2023 roku. Zgłoszenia należy wysłać na adres: dziensamarytanski@bonifratrzy.krakow.pl.

Czy wstęp na wydarzenie jest płatny?

Wstęp na wszystkie elementy wydarzenia jest wolny.

Dzień Samarytański objął Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski, oraz Prowincjał Prowincji Polskiej Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego, br. Franciszek Salezy Chmiel. Współorganizatorem jest Fundacja Bonifraterska.

Patronat medialny udzielają Radio Kraków i TVP3 Kraków, za co serdecznie dziękujemy.