Bonifraterskie Centrum Medyczne Łódź: leczenie jaskry na NFZ
12-04-2024 Liwia Gliścińska

Bonifraterskie Centrum Medyczne Łódź: leczenie jaskry na NFZ

Poradnia okulistyczna w Łodzi – leczenie jaskry w ramach NFZ

W poradni okulistycznej oraz w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Łodzi można wykonać badania diagnostyczne, pozwalające rozpoznać i zdiagnozować jaskrę, rozpocząć jej leczenie pod opieką specjalisty oraz wykonać – w razie potrzeby – zabiegi i operacje stosowane w leczeniu tej choroby.

Poradnia okulistyczna w Łodzi – kontakt

Wizytę można umówić telefonicznie dzwoniąc do rejestracji poradni specjalistycznych – tel. 42 220 30 30

Czym jest jaskra?

Jaskra powoduje uszkodzenie nerwu wzrokowego, prowadzące do pogarszania się, a nawet utraty wzorku. Często jest późno wykrywana, ponieważ wiele z form jaskry rozwija się przez lata bezobjawowo i chory długo może nie zauważać, że z jego wzrokiem dzieje się coś złego.

Najlepszym sposobem na to, żeby jaskra niezauważona nie niszczyła wzroku są regularne, odbywane przynajmniej raz na dwa lata, kontrolne badania u okulisty, a – w przypadku wykrycia choroby – jak najszybsze wdrożenie leczenia i pozostanie pod stałą już opieką specjalisty. Wczesne wdrożenie leczenia jest bardzo ważne, ponieważ jego skuteczność w dużym stopniu zależy od stopnia zaawansowania jaskry. W większości przypadków wystarcza włączenie leków w postaci kropli do oczu lub wykonanie zabiegu laserowego. Jeśli leki nie są skuteczne, stosowane są operacyjne metody leczenia.